fotogalerie - Litvínovský Choroš 2008

Litvínovský Choroš 2008

Již podesáté připravili pedagogové a žáci Scholy Humanitas tradiční soutěž pro žáky základních škol Ústeckého kraje. V pondělí 15. 12. se v aule školy sešlo 48 tříčlenných družstev. Soutěže se letos zúčastnilo rekordních 33 škol.
Soutěž zahájil starosta města Litvínova Mgr. Milan Šťovíček a ředitel Scholy Humanitas Mgr. Ladislav Turbák .
Pro žáky 8. a 9. tříd bylo připraveno dvacet opravdu pestrých soutěžních disciplín. Soutěžilo se v poznávání rostlin, živočichů a přírodnin. Nechyběly ani soutěže z dějepisu, fyziky, matematiky nebo chemie. Proklepnuty byly i znalosti z němčiny a angličtiny. Z dovednostních soutěží to byla střelba z pistole, lakros, stavění kostek do výšky nebo stolní tenis. Děti také poznávaly naše herce a musely prokázat, jak jsou na tom se znalostmi první pomoci. Večer na děti čekala diskotéka a pak už se všichni rozprchli do tříd a kluboven, kde strávili noc ve spacáku na karimatce.
Po ukončení druhého soutěžního dne a po dobrém obědě se všichni opět sešli v aule školy. Při slavnostním vyhodnocení soutěže a předání cen jsme získali celkově 6. a 11. místo. Jelikož se obě naše družstva dostala mezi jedenáct prvních škol, stali jsme se již druhým rokem nejúspěšnější školou. Vítězové (prvních šest družstev) si odnesli kromě věcných cen dorty ve tvaru zvířat a pařezu s chorošem.

podle materiálů Scholy Humanitas upravil J. Chloupek