fotogalerie - Den Země u nás trvá měsíc

Den Země u nás trvá měsíc

Den Země se sice slaví 22. dubna, ale na naší škole jsme si ho prodloužili téměř o měsíc. Vše začalo setkáním Ekotýmu, na kterém žáci byli informováni o naplánovaných akcích. Různé třídy měly naplánované rozmanité činnosti.
Co všechno žáci dělali?
Ø  1.A, 1..B, 2. a 5. třída si každá vysadila nový stromek. tím se naše „miniarboretum“ rozrostlo u nové dřeviny. konkrétně o šeřík stromkový, jalovec skalní a zákulu japonsko.
Ø  Ostatní třídy si své stromky prohlédly po zimě, kolem dosypaly mulčovací kůru, vyměnili podpěrnou tyčku a některé třídy si připravily popisky stromků.
Ø  Žáci, kteří chodí do ekologicky - praktického kroužku osadili truhlíky v altánu muškáty.
Ø  28. dubna se čtyři žáci zúčastnili 1. žákovské ekologické konference v Mostě. Jejich vystoupení mělo u přítomných velký úspěch nejen obsahem, ale i výborným vystupováním.
Ø  3. května naši školu navštívilo dvacet učitelů ZŠ Litvínov – Hamr se svou p. ředitelkou. 25 žáků jim formou komentované prezentace fotografií představilo projekt ekoškola na naší škole.
Ø  Žáci 3. a 9. třídy osázeli pařez za školou aksamitníky.
Ø  13. května se celý 2. stupeň zúčastnil filmového představení v Chomutově v kině OKO – Architekt odpadů. Film dokumentární formou mapuje snahu i výsledky architekta, který staví soběstačné stavby z odpadních surovin.
Ø  Žáci 8. třídy připevnili truhlík s květinama k panelu ekokoškola u vstupu do areálu školy.
Ø  Na kroužku ekologicko-praktických činnostech žáci dokončili výrobu nádoby na drobné dřeviny, která bude umístěna na dlažbu zadního traktu školy.
Ø  V týdnu od 17. do 21. května proběhl na škole sběrový týden.