fotogalerie - 2012/2013

Program ZDRAVÁ PĚTKA

Ve školním roce 2012/2013 se naše základní škola v Údlicích zapojila od druhého pololetí do unikátního celorepublikového vzdělávacího preventivního programu Zdravá Pětka pro základní školy, který je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé Pětky seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Více informací na webech: https://www.zdrava5.cz/co-je-z5, https://nadacnifondalbert.cz/

Rádi bychom poděkovali Nadačnímu fondu Albert, který poskytuje školám tento vzdělávací program zdarma a obzvláště paní lektorce Mgr. Aničce Milerové za vstřícnost při vzájemném kontaktu. Naši žáci z prvního i druhého stupně se poutavou formou dozvěděli mnoho poznatků o stravování, o zdravé výživě a aktivně zapojili do problematiky zdravého životního stylu, a to nejen poznáváním zdravých potravin a tekutin. Správně určovali různé druhy ovoce a zeleniny a zvládli doplnit potravinovou pyramidu nebo talíř. Žáci z prvního stupně po celou dobu sbírali body do kasičky dohromady, z čehož měli velkou radost a nakonec složili zelenino-ovocný obrázek, který jim posloužil jako zdravá svačinka. Po celý dvouhodinový blok s paní lektorkou Aničkou se naši žáci velmi bavili a učili zároveň.
Těšíme se, že budeme i nadále do budoucna v naší spolupráci pokračovat a přejeme šikovné a milé paní lektorce Mgr. Aničce Milerové mnoho úspěchů v této důležité a zdraví velmi prospěšné činnosti.

Za kolektiv pedagogického sboru a všech žáků základní školy Údlice, okres Chomutov

Mgr. Margita Puchingerová