fotogalerie - 2013/2014

Otvírání naučné stezky v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově

Na pátek 30. května byli žáci 6. a 7. třídy pozváni na slavnostní otevření NAUČNÉ STEZKY v prostorách zooparku a Staré Vsi. Na přestřižení pásky se podílel primátor města Chomutova J. Mareš, náměstek primátora J. Řehák, ředitelka zooparku I. Rabasová a p. Pommer ze Saského Naturshutzzentra. Po několika úvodních slovech představitelů organizací jsme si společně prošli první dvě zastávky stezky v prostorách zooparku. Potom jsme se „Safari expresem“ přesunuli do vzdálenější části, do tzv. Staré Vsi, kde stezka pokračuje. V kulisách starých roubenek, mlýna a kapličky pokračovala procházka. Závěr s občerstvením se uskutečnil ve stodole u statku. Po celou dobu žáci vyplňovali pracovní listy. Celou akci moderovala a s žáky také na konci programu pracovní listy zkontrolovala vedoucí ekologického centra Nikola Puchingerová. Zprvu nevlídné počasí se v průběhu akce proměnilo v teplý slunný den, což dopomohlo k příjemnému dojmu z celé akce.
                                                                                                     J. Chloupek, koordinátor EVVO

Další fotografie naleznete ZDE