fotogalerie - 2014/2015

Stmelovací pobyt v Praze

Dne 10. a 11. 10. 2014 jsme navštívili naše hlavní město Prahu.
Využili jsme nabídek žluté cestovní společnosti. Dostali jsme teplou čokoládu, nasadili jsme si sluchátka na uši a tiše jsme pozorovali běžící filmy na obrazovce před sebou.
Zdarma jsme se ubytovali v budově ekologického Sdružení Tereza. Vyslechli jsme přednášku na téma voda, trochu jsme debatovali a po malé pauze jsme se vydali tramvají na exkurzi do Podolské vodárny. Nejvíce nás zajímali tamější rybičky v akváriu, neboť jiná voda se tam nevyskytovala.
Po skončení exkurze nás tramvaj odvezla k Václavskému náměstí, kde jsme se nedaleko najedli. Doma vaří lépe, ale pořád lepší něco než nic, a navíc to bylo docela levné. Cestou do Terezy jsme přešli Václavské náměstí a ulicí Na Příkopech jsme se dostali na ubytovnu. Po hodinové přestávce jsme vyrazili na procházku noční Prahou. Co nás zaujalo? Židovská čtvrť, pobřeží Vltavy, osvícený Pražský hrad a Petřín, Karlův most, Prašná brána, Obecní dům a vystoupení indiánů, Staroměstské náměstí s orlojem a spousty dalších míst. Procházku jsme uzavřeli v nejmenované restauraci s velkým žlutým M, doplnili jsme naše tukové zásoby a posilnili se na zpáteční cestu.
Vrátili jsme se v devět večer, vykonali jsme večerní hygienu, připravili spacáky a karimatky a těšili se na večerní hry. Noc proběhla celkem dobře, přežili jsme nejen řezání dřeva paní učitelky a cestování našeho spolužáka po místnosti „s touhou tulit se“, ale i povídání spolužačky ze spaní.
Ráno jsme vše poklidili, posnídali jsme čerstvě upečené pečivo, vypili čajíčky, umyli nádobí a spěchali jsme na metro. To nás odvezlo na zastávku Anděl, kde jsme navštívili Království železnic. Uvnitř jsme se někteří pokusili vyluštit pracovní list na téma odpady a za odměnu jsme si domů odváželi vlastní malou popelnici.
Následovala cesta metrem zpět do Terezy, rychlý, tentokrát i lepší oběd za „babku“ a hurá na Florenc. Cesta domů byla opět pohodová, s čokoládou v ruce a se sluchátky na uších.
A na závěr? Přijeli jsme v plném počtu, bez úrazů, plni nových zážitků a dojmů.
Těšíme se na další akce.

Další fotografie ZDE
                                                                                                                          Žáci 6. třídy