fotogalerie - 2014/2015

Čarodejnice kolem školy

Kolem páté hodiny odpoledne se začaly rojit v okolí školy spousty malých čarodejnic. Kolem školy totiž vedla část čarodejnické stezky, která začínala u mateřské školy a vinula se celou obcí. Malé čarodejnice a čarodejníci plnili na jednotlivých stanovištích úkoly. Úkoly byly zaměřeny podle toho, kdo je zajišťoval. Proto naše úkoly souvisely s předcházením vzniku odpadů. Čarodejnickou droboť většinou tvořili předškoláčci, a proto musely být úkoly náročností přizpůsobeny jejich věku. Na prvním stanovišti určovali, co nepatří z připravených ukázek do kompostu. Většina správně určila, že to byla houska. U druhého stanoviště třídili, co patří do barevných kontejnerů. Tato zastávka byla určena i pro rodiče. Ti zde měli několik náročnějších úkolů. Na posledním stanovišti „útěchy“ už jen skládali obrázky rozstříhaných stromů. Celá akce se moc povedla a mnozí se i něco přiučili.
                                                                                                                              J. Chloupek
Další fotografie naleznete ZDE