fotogalerie - 2015/2016

VÝLET HISTORICKÉHO KROUŽKU NA ZÁMEK KYNŽVART 24.10.

V sobotu 24. října jsme se vydali na dlouhou cestu vlakem, jejímž cílem byl zámek Kynžvart. Žáci tuto náročnou cestu zvládli s přehledem a zanedlouho jsme stanuli před zámkem Kynžvart. Během prohlídky se žáci seznámili s nejslavnějším majitelem tohoto zámku – charismatickým kancléřem Metternichem, jeho zálibou ve sběru různých kuriozit a zlatým bodem programu pak byly dvě pravé egyptské mumie. Následovala procházka zámeckým parkem, prohlídka lesní kaple a cesta do města za léčivými prameny. Žáci měli možnost ochutnat pouze pramen Richard nesoucí název po synovi kancléře Metternicha. Prameny Helena a Viktor byly bohužel v rekonstrukci. Obec Lázně Kynžvart vyniká vysokou kvalitou ovzduší s minimálním obsahem škodlivin, proto je zde umístěna i léčebna. Žáci se tedy obohatili nejen na duši, ale i na těle.