fotogalerie - 2017/2018

VÝLET HISTORICKÉHO KROUŽKU DO BEČOVA NAD TEPLOU - relikviář svatého Maura

V sobotu 23. září jsme s historickým kroužkem navštívili zámek Bečov nad Teplou a jeho nejznámější součást expozice - relikviář svatého Maura. Relikviář svatého Maura je považován za druhou nejcennější nemovitou památku České republiky, hned po Korunovačních klenotech. Proto se také stal cílem naší cesty.
V počtu šesti žáků z páté, šesté a sedmé třídy jsme vyjeli v sobotu ráno vlakem do Bečova nad Teplou, cestu nám sice zkomplikovala výluka, ale zdárně jsme tuto situaci vyřešili a nakonec dorazili až do městečka Bečov nad Teplou. Pěšky jsme se vydali ku hradu a následovala dětská prohlídka týkající se právě již zmiňovaného relikviáře svatého Maura, kterou žáci absolvovali s přehledem a novými informacemi o tom, co je relikviář, proč je tak významný, kolik jich v Evropě je, jak se ztratil a jak se opět našel. Žáci během prohlídky používali různé interaktivní pomůcky (např. dřevěný model relikviáře) a vyplňovali pracovní listy. Tato forma prohlídky pro ně byla rozhodně zajímavější a poutavější než běžné prohlídky zámeckých expozic.
Odpoledne po malém občerstvení a krátké návštěvě Karlových Varů jsme se vlakem vrátili zpět do Chomutova, odkud se už žáci rozjeli zpět do svých domovů.
Další fotografie ZDE

Mgr. M. Haladová