fotogalerie - Jesenice u Rakovníka

Školní exkurze 5. třídy do Jesenice u Rakovníka

Ve dnech 7. – 11. 5. 2008 jsme se zúčastnili školní exkurze do výcvikového a rekreačního střediska „Červené barety“ v Jesenici u Rakovníka.
Z pestré nabídky programů agentury „AHA“ ( Aktive Holiday Agency) jsme si vybrali program „Junior“, který je zaměřen na výchovu hrou.
Celý výlet začal úžasnou cestou vláčkem do Jesenice. Ihned po příjezdu a ubytování ( v chatkách ) jsme se vydali s instruktorem na prohlídku okolí základny.
Ve čtvrtek dopoledne jsme se seznamovali se základy slaňování a vázání uzlů v nízkolanovém centru. Odpoledne jsme se vypravili na pěti kilometrový pochod k „Petrovým kamenů“ a tam jsme slaňovali ze sedmimetrové skály. To byl zážitek!! Večer jsme se dozvěděli něco o práci záchranářů.
Páteční dopoledne bylo věnováno základům raftování a celé odpoledne jsme strávili na rybníku při „ dovádění na raftech“. Celý den jsme zakončili noční bojovou hrou na rozvoj týmů a odvahy.
Soutěže družstev ve střelbě za vzduchovky, praku a lukostřelba to byl program sobotního dopoledne. Odpoledne jsme se vydali hledat „ poklad“. Hra, při které jsme plnili různé úkoly a odměnou byl „ sladký poklad“, který jsme museli v lese najít. Táborák a opékání vuřtů to byl večerní program, na který se těšili všichni.
Poslední dopoledne se neslo ve stylu sportovních her na rozvoj týmů, odvahy a důvěry. Po obědě jsme se vydali vláčkem domů.
Během celého pobytu se nám věnovali odborní instruktoři, Jirka ( horolezec, výsadkář a báňský záchranář) a Karolína ( horolezkyně záchranářka), kterým chceme poděkovat za pět úžasných dnů strávených na základně „ Červené barety“ v Jesenici u Rakovníka.
Janča, Nela, Adéla, Lenka, Anička, Marťa, Eliška, Dena, Soňa, Sindy, Pavel, Jakub H., Jakub G.a Hynek – žáci 5.třídy
Verča, Terka a Marek – žáci 4. třídy a Martin – žák 6. třídy