fotogalerie - Program s Policií ČR.

Program s Policií ČR

17. a 18. června se žáci 7. a 8. třídy zúčastnili závěrečné akce programu Policie ČR „Právo pro každý den“. V tomto programu, kdy žáci strávili dva dny na základně policie u Nechranické přehrady, se seznámili s technikou a ukázkami práce policie. Vše začalo cvičným zásahem psa cvičeného na vyhledávání ukrytých drog. Následovaly ukázky zadržení osoby a prohlídka auta vybaveného radarem k měření rychlosti. Policisté radar přímo i využili k měření rychlosti běhu žáků, kterým potom na památku věnovali fotografie s naměřenými údaji. Dále jsme měli možnost si prohlédnout služební zbraň, obušek, vyzkoušet si uniformu a pouta. Policisté si pro žáky připravili také fotografie dopravních nehod.
Asi největší atrakcí byla projížďka po přehradě v policejním člunu a prohlídka zásahové jachty. Vše bylo doplněno spoustou her a testů. Někteří žáci se stihli v přehradě i vykoupat. Policisté také sehráli s žáky přátelské fotbalové utkání a večer se konal táborák a diskotéka. Po deštivé noci ve vojenských stanech nechyběla pořádná rozcvička.
Tato úspěšná akce se uskutečnila nejen díky prap. Petru Procházkovi z Okresního ředitelství Chomutov, ale i patnácti dalším policistům, kteří žákům věnovali svůj volný čas.
                                                                                                                         J. Chloupek