fotogalerie - 2011/2012

7. a 8. prosince 2011 proběhl 13. ročník soutěže Litvínovský Choroš

Soutěž je určena pro žáky osmých a devátých tříd základních škol Ústeckého kraje, kteří mají rádi přírodu, sport a zábavu. Soutěž probíhá dva dny v prostorách Scholy Humanitas. a Tříčlenná družstva absolvují za dva dny celkem dvacet disciplín. Soutěžilo se v poznávání rostlin a živočichů, v práci s mikroskopem, v úlohách z matematiky, chemie, angličtiny, dějepisu nebo zeměpisu. Žáci rovněž poznávali hlasy ptáků, luštili hlavolamy, stříleli z pušky nebo vyhledávali informace na PC. Na Litvínovského Choroše se letos přijelo 147 žáků ze 34 škol a vytvořili 49 družstev.
Akci zahájil ředitel školy Mgr. Ladislav Turbák. Pak už se rozběhla soutěž a první den byl zakončen diskotékou v aule školy.
Po ukončení druhého soutěžního dne se všichni opět v aule sešli.
Vítězové si odnesli dorty ve tvaru zvířat a pařezu s chorošem. Z vítězství se nakonec radovalo družstvo ze ZŠ E. Krásnohorské z Ústí nad Labem (Gregor, Hudáč, Hořejší). Druhou příčku obsadili žáci ze ZŠ Údlice (Gehlertová Tereza, Šlichtová Nela, Paganiková Sindy). Na třetí místo dosáhli žáci ze ZŠ Rudolfa Koblice Kadaň (Štěrbová, Mayerová, Georgievová).
Naše druhé družstvo se umístilo na hezkém 16. Místě (Rottová Veronika, Bartošová Nikola, Štípek Marek).

Všem šesti žákům gratulujeme za skvělé výsledky a reprezentaci školy.
                                                                                                                             J. Chloupek