Motýli

Žáci III. třídy měli možnost po dobu 4 týdnů sledovat jednu z nejúžasnějších přírodních proměn hmyzí říše ( metamorfózu ).
Maminka Kristýnky Musilové objednala Motýlí školní sadu se 36 housenkami, zahrádkou, kelímky a krmením pro housenky. Děti si housenky v jednotlivých kelímcích pojmenovaly. Každý den sledovaly jejich růst a zakuklování. Kukly přesunuly do motýlí zahrádky a připravily krmení pro motýly. Pak byly svědky vyprošťování motýlů z kukel. Nádherná proměna housenky v Babočku bodlákovou je u konce.
Děti vypustí motýly do volné přírody. Tím udělají službu i motýlům samotným, protože se jejich populace v přírodě neustále snižuje.
Děkujeme paní Musilové, že jsme mohli být svědky vývoje motýla Babočky bodlákové. Vzpomínka na tento experiment v nás určitě zůstane celý život.
                                                                                                                             Žáci III. třídy