Žákovská ekologická konference

27. dubna 2011 se konala v zasedací místnosti mosteckého magistrátu Žákovská ekologická konference. Sešli se na ní žáci se zájmem o ekologii ze základních a středních škol Ústeckého kraje. Konference slouží především k výměně zkušeností. Celkem bylo prezentováno 16 prací. Žáci se učili mluvit před velkou skupinou lidí. Cílem bylo umět prodat a obhájit svou práci.
Za naší školu se konference zúčastnili: Marek Štípek, Veronika Rottová, Jana Šidáková a Daniel Karban. Příspěvek pod názvem „Jak se rodí strom“ popisoval naší každoroční činnost, kdy v říjnu zakopeme do země kaštany a žaludy, které přes zimu naklíčí, v květnu je zasadíme do květináčů a v červnu máme malé stromky.
Akce se účastnil primátor města V. Vozka a jeho náměstek. Účastníky přijela pozdravit i expertka v oblasti ekologické výchovy Danuše Kvasničková.
Další fotografie naleznete zde

J. Chloupek